Maraton nartorolkowy i bieg trailowy

w sercu Borów Tucholskich.

Najnowsze aktualności

Wstępne informacje – SworneRACE 2020

Cieszymy się, że powoli wszystko zaczyna wracać do względnej normalności. Cały czas obserwujemy co dzieje się w Polsce i na świecie i staramy się dostosować do obecnych realiów. Dlatego nadeszła pora aby przekazać Wam kilka cennych informacji o tegorocznych zawodach.

Piątek 14.08.2020 od godziny 16:00-20:00 odbiór pakietów startowych w Restauracji Swornegace (ul. Międzymostowa Swornegacie)
Piątek 14.08.2020 godzina 18:00 wspólne zaznajomienie się z przygotowana trasą MPA PZN na nartorolkach oraz niedzielnego biegu stylem klasycznym, który nie wchodzi w skład MPA PZN lecz jest normalnym biegiem organizowanym w ramach SworneRACE 2020.


Sobota 15.08.2020 MISTRZOSTWA POLSKI AMATORÓW NA NARTOROLKACH stylem dowolnym na dystansie 30 km.
Start WSTĘPNIE został zaplanowany na godzinę 11:00. Poniżej kilka ważnych info dot. biegu:
❗️ Zawodnicy ścigać się będą na sprzęcie firmy MARWE, koła gumowe, dostarczonym przez Polski Związek Narciarski.
❗️ NIE MA MOŻLIWOŚCI startowania na własnych nartorolkach tej samej firmy oraz tych samych kołach, jeżeli ktoś takowe posiada.
❗️ Dystans 30 km (4 pełne odcinki wahadłowe z podbiegami i zjazdami, trasa bez zmian w stosunku do lat poprzednich).
❗️ Zawody będą przeprowadzone wg regulaminu Pucharu Polski Amatorów PZN.
❗️ W MPA PZN przewidziano start interwałowy co 30 sekund.
❗️ NIE BĘDZIE MOŻLIWOŚCI zapisania się w dniu zawodów!
❗️ Ostateczna lista z godzinami startów zostanie podana do 5 dni przed zawodami!
❗️ LIMIT zawodników to dwie grupy po 55 osób i NIE BĘDZIE PODLEGAŁ ZWIĘKSZENIU.
❗️ Uwaga! Przy zgłoszeniu się do biegu należy podać rodzaj wiązań NNN lub SNS!
❗️ Szczegółowe informacje, w tym opłaty startowe i nagrody zostaną zawarte niebawem w regulaminie zawodów, który zostanie umieszczony na stronie www.swornerace.pl, a także w osobnym poście na portalu Facebook.
❗️ Miejsce i godzina ceremonii wręczenia nagród ze względu na obecną sytuację związaną z COVID-19 jest jeszcze nie znana. Posiadamy Plan A i Plan B, który zostanie wdrożony w najbliższej przyszłości.
Sobota 15.08.2020 godzina 10:40 start wspólny grupy SKIKE, na trasie która obowiązywała w zeszłym roku (zapewniamy sobie możliwość korekty trasy).
—————————————————————————–
Niedziela 16.08.2020 start na dystansie 30 km stylem klasycznym. Bieg nie wchodzi w skład Mistrzostw Polski i jest biegiem zwykłym w ramach SworneRACE 2020.
❗️ Zawodnicy ścigać się będą na własnych rolkach do stylu klasycznego, które muszą być wyposażone w koła gumowe dowolnej prędkości, średnicy maks. 80 mm, przy czym jedno koło powinno posiadać łożysko jednokierunkowe.
❗️ Start WSTĘPNIE zaplanowany jest na godzinę 13:00.
❗️ Przewidziano Start masowy bez podziału na kobiety i mężczyzn.
❗️ Ceremonia wręczenia nagród przewidziana jest na miejscu zakończeniu zawodów i odbędzie się bezpośrednio po ich zakończeniu.
❗️ Szczegółowe informacje w tym opłaty startowe i nagrody zostaną zawarte w regulaminie zawodów, który zostanie niebawem umieszczony na stronie www.swornerace.pl, a także w osobnym poście na portalu Facebook.
—————————————————————————–

UWAGA: BIEG TRAILOWY

Na chwilę obecną nie jesteśmy w stanie podać informacji czy Bieg Trailowy w tym roku się odbędzie. Jak każdy bardzo mocno odczuliśmy piętno COVID-19, który spowodował znaczne zmniejszenie budżetu przeznaczonego na organizację SworneRACE 2020. Bardzo nam zależy na tym aby bieg się odbył i czynimy wszelkie starania przy pozyskaniu dodatkowych środków. Więcej informacji i propozycje pojawią się maksymalnie jutro w osobnym poście . Dziękujemy za zrozumienie.

Do zobaczenia!
Bory Tucholskie czekają