Maraton nartorolkowy i bieg trailowy

w sercu Borów Tucholskich.

Najnowsze aktualności
 

Otwarte zapisy na SR 2021

Otwarte zapisy na SR 2021

➡ Gotowy do startu? Start! Karuzela się rozkręca. W końcu mamy to. Za nami wiele rozmów, negocjacji, dopinania spraw, a przede wszystkim poszerzenie grona osób pracujących przy bezpośredniej organizacji. Ale o tym poniżej. Najpierw łapcie linka, pod którym możecie zapisać się na SR 2021. Nie możemy się Was doczekać, bo SR to WY – uczestnicy, wspaniałe grono pasjonatów biegów narciarskich, biathlonu i nartorolek, a także prawdziwi hardkorowi terenowcy.
https://elektronicznezapisy.pl/event/5810.html (Znajdziecie tam regulamin imprezy).
W skrócie. Co czeka nas w tym roku?
✅ Sobota 10.07.2021 – Mass start na gumowych kołach / 30 km stylem dowolnym.
✅ Sobota 10.07.2021 – Mass start na nartorolkach terenowych / około 25 km (nowa, bezpieczniejsza i łatwiejsza pętla leśna w połowie trasy asfaltowej).
✅ Sobota 10.07.2021 – KIBICUJEMY dzieciom z UKS Muflon Duszniki Zdrój na dystansie 2 km. Pokażmy, że wierzymy w nich z całego serca. Przygotujemy niespodziankę.
✅ Niedziela 11.07.2021 – Mass start na gumowych kołach / 30 km stylem klasycznym.
Uwaga! Wszystkie starty odbywają się na własnym sprzęcie.
Dodatkowo w sobotę wszyscy widzimy się na naszym wyjątkowym, jednym w kraju podczas zawodów spotkaniu integracyjnym, gdzie zapłonie ognisko lub grill i poleje się zimne piwko. A wszystko to w Otulinie Parku narodowego Bory Tucholskie. Pogoda zamówiona, ciepła woda w jeziorach też.
Wybaczcie kochani, że tak długo musieliście czekać na otwarcie zapisów, ale mając na uwadze rok ubiegły, który był wyjątkowy i ciężki, a w tym również nie jest lekko chcieliśmy maksymalnie zabezpieczyć nasze możliwości organizacyjne. Pamiętajcie, że powoli zbliżamy się do przyszłorocznej V edycji SR (jak ten czas leci), która będzie WYJĄTKOWO – WYJĄTKOWA. Dlatego nawiązaliśmy współpracę z firmą MT-SPORT Marek Tokarczyk. Dzięki temu jesteśmy spokojni o tegoroczną pracę, która nas czeka. Jak widzicie powyżej przy dystansach nie widnieje nazwa MPA. Niestety po długich negocjacjach nie udało nam się dojść do porozumienia z Polskim Związkiem Narciarskim na temat organizacji przez nas Mistrzostw Polski Amatorów, dlatego też wracamy do sprawdzonej w poprzednich latach formuły mass startu na własnym sprzęcie. Stąd też ciągłe przesuwanie daty otwarcia zapisów. Ale brak MPA nie oznacza, że będzie gorzej, bo tworzymy podwaliny pod przyszłoroczne SWORN5. Pod taką nazwą widzimy się za rok. To będzie prawdziwy, morderczy 3 lub 4 dniowy Summer Nordic Tour, gdzie w klasyfikacji generalnej będą czekały na was KONKRETNE nagrody. Pracujemy już nad tym pełną parą i w związku z tym już niedługo będziemy mieli niespodziankę.
A co nowego w tym roku?
– Prawdopodobnie będzie nowy, dodatkowy parking na samochody przy samej polanie. Start zostanie przesunięty o 150 metrów do przodu.
– Możliwość zamówienia naszych bluz, koszulek, czapek z daszkiem z logo SR. Będzie to możliwe, dopiero za tydzień i będzie obowiązywał deadline. Po przekroczeniu tego terminu nie gwarantujemy dostawy na czas zawodów. O tym temacie napiszemy w osobnym poście zarówno tutaj jak i na stronie internetowej. Każde zamówienie traktowane będzie jako swoista cegiełka wspierająca naszą imprezę.
– Nowa pętla terenowa podczas biegu na nartorolkach z pompowanymi kołami. Bezpieczeństwo to priorytet, bez żadnego wahania. Dlatego też wytyczyliśmy pętlę o długości ok. 2 km, która będzie pokonywana 4 lub 5 krotnie. Znajduje się ona w połowie trasy asfaltowej. Tak więc skrajnym punktem trasy jest koniec odcinka asfaltowego w miejscowości Kopernica.
– KIBICUJEMY DZIECIOM na dystansie 2 km.
Opłata startowego pozostaje niezmienna na poziomie sprzed poprzednich lat. Uznaliśmy, że mimo coraz większych kosztów nie będziemy póki co jej zwiększać. Dostajemy wiele miłych słów, od osób zawodników, którzy pytają jak mogą nam chociaż w skromny sposób pomóc. Dlatego przy zapisach na portalu www.elektronicznezapisy.pl widnieje możliwość DOBROWOLNEGO I DODATKOWEGO wsparcia organizacji. Nazwaliśmy to jako napiwek, który zostanie przeznaczony na wieczorną imprezę integracyjną Nie jest on w żaden sposób obowiązkowy i prosimy nie traktujcie tego jako coś MUST HAVE. Była, jest i będzie zawsze darmowa dla KAŻDEGO. Zapraszamy.
Ten tydzień przyniesie wiele rozwiązań, z którymi wiążemy duże nadzieje. Ale tego na razie zdradzić nie możemy. Co za dużo to nie zdrowo.
To co widzimy się? Będzie się działo – będzie zabawa!
Miłej niedzieli kochani. Edit strony internetowej pojawi się już w tym tygodniu.